Henkilökunta

Hallinto

Nimike Nimi Puhelin
Rehtori Piia Hulkkonen 016 259 458
040 588 5735
Apulaisrehtori Anna-Maija Leinonen 0400 355 974
Koulusihteeri Teija Laine 016 259460
0400-278281
fax 016 251 060

Oppilashuolto

Nimike Nimi Puhelin
Koulupsykologi Aili Ryyppö 040 4872826
Vastaava kuraattori Ida-Kaisa Vitikka 040 641 8216
Koulukuraattori Johanna Pesälä 040 089 3426
Kouluterveydenhoitaja Mari Petäjäjärvi 040 486 7163

Opettajat

Opettaja Toimi ja opetettavat aineet Valvontaluokka Puhelin
Alamaunu Heli Saksanopettaja, saksa 4.-6.lk.
Alaruikka Pirkko Luokanopettaja 5A
Autioniemi Eveliina Luokanopettaja 4A
Evinsalo Kati Erityisluokanopettaja EHA 7.-9.lk. 040 022 7324
Gröndahl Sanna Liikunnanopettaja, tytöt 7.-9.-lk.
harjaantumisopetus
Heikura Susanna Kuntokoulun ohjaavaopettaja 050 4324 8856
Hepola Eeva Luokanopettaja,
alakoulun oppilaskunnan ohjaavaopettaja,
matematiikka 7A
1A
Hodju Mika Kuvataideopettaja, TVT-vastaava,
kuvataide 6.-9.lk.,
elokuva ja dokumentointi, tekninen työ 3A, 3B, 5C, 6A ja 7B  
7A
Hänninen Saija Resurssiopettaja
Impiö Ville Historian- ja yhteiskuntaopinopettaja,
historia 7.-8.lk., yhteiskuntaoppi 9.lk.
et 7.-9.lk:t
Kangas Seija Kieltenopettaja,
englanti, ruotsi 7B, 8A/B, 9A
Kelhä Elina Musiikinopettaja, musiikki, bändisoitto 8.-9.lk:t
Kelhä Olli Liikunnanopettaja, liikunta pojat 7.-9.lk.,
valinnaisliikunta 8.-9.lk.
Kinnunen Matleena Kotitaloudenopettaja, kotitalous, uskonto 7.lk.,
terveystieto 7.-8.lk., hygieniapassi
9A
Lahtela Pirjo Luokanopettaja,
7A ja 8A ruotsi
3A
Leinonen Anna-Maija Erityisopettaja, eritysopetus
Lea Leminaho Opinto-ohjaaja, 7.-9.lk:t 040 674 0246
Miettunen Eija Käsityönopettaja, tekstiilityöt 7.lk.
Murto Mika Tekninen työ 7A
Mäkinen Tuula Matemaattisten aideiden opettaja,
matematiikka 8b ja 9.lk., fysiikka ja kemia 7.-9.lk.
8B
Pakisjärvi Elina Luokanopettaja, tekninen työ 4A, englanti 5A 2A
Pennanen Rauni Erityisopettaja 040-631 3149
Rantala Marita Erityisopettaja, puhe-ja erityisopetus 1.-6.lk:t, elämänkatsomustieto 040 652 9337
Seretin Esa Tekninen työ 8.-9. lk:t
Tannerma Kaisu Äidinkielenopettaja, yläkoulun oppilaskunnan vasataava,
äidinkieli ja kirjallisuus 7.-9.lk.,
ilmaisutaito 8.-9-lk.,
8A
Tervonen Katja Luokanopettaja 6A
Vikki Anni Biologian- ja maantiedonopettaja,
biologia ja maantieto 7.-9.lk.
erätaito, terveystieto 9.lk.
7B

Koulunkäynninohjaajat

Nimi Nimike Puhelin
Haapamäki Tiina Koulunkäynninohjaaja, iltapäiväkerhonohjaaja
vapaalla toimestaan 31.3.2016 saakka
050 427 5614
Hintikka Veli-Pekka Koulunkäynninohjaaja
Heikura Miia Kuntokoulunohjaaja 050 413 7927
Kellokumpu Anne Koulunkäynninohjaaja
Kyngäs Sanna Koulunkäynninohjaaja
vapaalla toimestaan 4.6.2016 saakka
Kati Pulju-Kiiskilä Koulunkäynninohjaaja
vapaalla toimestaan 4.6.2016 saakka
050 427 5614
Matala Sini-Marika Koulunkäynninohjaaja iltapäiväkerhonohjaaja
Morottaja Tuija Koulunkäynninohjaaja

 Kiinteistönhuolto, siivous ja iltakäyttö

Nimike Nimi Puhelin
Kiinteistönhoitaja Leppänen Jouko 040 084 6508
Siivooja Sari Haataja
Siivooja Seija Lukkarila
Siivooja Pirjo Tuisku
Iltakäytönvalvoja Henna Heinikoski 040-4867266
Iltakäytönvalvoja Paula Metsävainio 040-4867266

Ruokapalvelu

Nimike Nimi Puhelin
Vastaava ruokapalvelutyöntekijä Eija Lantiainen 040 484 0586
Ruokapalvelutyöntekijä Aila Räinä
Ruokapalvelutyöntekijä Marja-Riitta Hyvönen

Hepolan nuorisotila

Nimi Puhelin
Pirjetä Eija 040 486 7157