Oletko järjestämässä tapahtumaa Kemissä? Ilmoita se kalenteriimme tällä lomakkeella! Täytä tapahtumaasi liittyvät kentät ja paina lopuksi Lisää tapahtuma -painiketta, jolloin se välittyy asiakaspalvelun tallennettavaksi. Tapahtuman peruuntuessa ota yhteys asiakaspalveluun: asiakaspalvelu@kemi.fi tai p. 040 680 3120.
Kemi 150
Vuosi 2019 on Kemin kaupungin juhlavuosi. Kaikille avoimien, ilmaisten tapahtumien yhteydessä valitse kategoriaksi Kemi 150 vuotta, jolloin tapahtuma tulee näkymään myös kaupungin Kemi 150 -sivulla. Voit valita useita kategorioita.

- Tämä tapahtuma on mennyt.
Kirpputoritoimintaa Kauppatorilla
22.8.2018 klo 16:00 - 20:00
An event every week that begins at 4:00pm on lauantai, repeating until 1.9.2018
An event every week that begins at 16:00 on keskiviikko, repeating until 29.8.2018
Tapahtuma navigointi

Kemin kaupunki tarjoaa yksityishenkilöille mahdollisuuden myydä ilman toripaikkamaksua käytettyjä ja tarpeettomia tavaroitaan vanhalla Kauppatorilla. Kesällä 2018 kirpputoritoimintaa on 2.6. – 1.9. keskiviikkoisin klo 16.00 – 20.00 ja lauantaisin klo 9.00 – 16.00.
Keskiviikkoisin voi myydä myös suoraan peräkontista.
Myytävien tavaroiden tulee olla omia, käyttökelpoisia ja siistejä. Myytäväksi ei saa tuoda esim. elintarvikkeita, romuja, lumppuja, käytettyjä autoja tms. Myyjän on pidettävä myyntipaikkansa siistinä ja toriajan päätyttyä vietävä pois kaikki tavaransa ja myynnissä käyttämänsä välineet. Kirpputorille ei tarvitse ilmoittautua.
Oletko järjestämässä tapahtumaa Kemissä? Ilmoita se kalenteriimme tällä lomakkeella!