Kaupunginvaltuusto 2017-2021

Valtuusto

Teija Jestilä
Puheenjohtaja

Sisko Korrensalo
1. varapuheenjohtaja

Ritva Sonntag
2. varapuheenjohtaja

Marja-Leena Laitinen
3. varapuheenjohtaja

Valtuustoryhmien puheenjohtajat

Vasemmistoliitto Henttinen Pertti 040 700 6052
SDP Ikäläinen Jukka 045 110 9206
Keskusta Sonntag Ritva 040 588 6011
Kokoomus Leskio Marko
Vihreät Hirvenmäki Kimmo 050 362 2462
Perussuomalaiset Tauriainen Harri

Valtuuston sihteeri

Kansliajohtaja Jukka Vilén
puh. 016 259 203,
jukka.vilen@kemi.fi

Valtuustolle tarkoitetut asiat voi lähettää osoitteella:  Kemin kaupunginvaltuusto, Valtakatu 26, 94100 Kemi
tai sähköpostilla kirjaamo@kemi.fi

Kaupunginvaltuusto

Nimi Puolue Puhelinnumero Sähköpostiosoite
Ekorre-Nummikari Sari vas. 0400 258 672 sari.ekorre-nummikari@kemi.fi
Hanhisuanto Kari vas. 040 7053 747 kari.hanhisuanto@kemi.fi
Henttinen Pertti vas. 040 7006 052 pertti.henttinen@kemi.fi
Kettunen Matti vas. 050 598 8067 matti.kettunen@kemi.fi
Koivulehto Mikko vas. 040 5346 719 mikko.koivulehto@kemi.fi
Korrensalo Sisko vas. 050 381 4375 sisko.korrensalo@kemi.fi
Kumpulainen Tytti vas. 050 5976 078 tytti.kumpulainen@kemi.fi
Marttala Timo vas. 050 3494 423 timo.marttala@kemi.fi
Mikkanen Anneli vas. 040 8649 032 anneli.mikkanen@kemi.fi
Moisanen Sari vas. sari.moisanen@kemi.fi
Mustafi Albana vas. albana.mustafi@kemi.fi
Määttä Pasi vas. 050 4951 946 pasi.maatta@kemi.fi
Tiilikainen Aaro vas. 0400 584 581 aaro.tiilikainen@kemi.fi
Pasoja Jouko vas. 040 5074 382 jouko.pasoja@kemi.fi
Virtala Aili vas. 040 5105 874 aili.virtala@kemi.fi
Aheinen Ritva sd. 040 5472 495 ritva.aheinen@kemi.fi
Alamommo Jaakko sd. 0400 696 935 jaakko.alamommo@kemi.fi
Auvinen Sari sd. 040 7363 820 sari.auvinen@kemi.fi
Halonen Hilkka sd. hilkka.halonen@kemi.fi
Huusko Kalle sd. 045 2728 999 kalle.huusko@kemi.fi
Hyötylä Pirita sd. 040 7321 210 pirita.hyotyla@kemi.fi
Härkönen Heikki sd. heikki.harkonen@kemi.fi
Ikäläinen Jukka sd. 045 1109 206 jukka.ikalainen@kemi.fi
Jestilä Teija sd. 040 522 9500 teija.jestila@kemi.fi
Kotkansalo Jaana sd. jaana.kotkansalo@kemi.fi
Stark Reijo sd. 040 7552 077 reijo.stark@kemi.fi
Tiitinen Pekka sd. 040 5947 916 pekka.tiitinen@kemi.fi
Zerni Sami sd. 040 5413 083 sami.zerni@kemi.fi
Juntunen Jouko kesk. 0400 691 371 jouko.juntunen@kemi.fi
Keskikallio Raimo kesk. 040 7776 363 raimo.keskikallio@kemi.fi
Kourula Tuire kesk. 040 7345 381 tuire.kourula@kemi.fi
Miettunen Ulla kesk. 0400 337 159 ulla.miettunen@kemi.fi
Puro Juha kesk. 040 5103 218 juha.puro@kemi.fi
Sonntag Ritva kesk. 040 5886 011 ritva.sonntag@kemi.fi
Taanila Juha kesk. 0400 890 646 juha.taanila@kemi.fi
Anttila Mikko kok. 0400 543 053 mikko.anttila@kemi.fi
Heinonen Elina kok. 040 7121 442 elina.heinonen@kemi.fi
Helske Kalle kok. kalle.helske@kemi.fi
Laitinen Marja-Leena kok. 040 5155 814 marja-leena.laitinen@kemi.fi
Leskio Marko kok. marko.leskio@kemi.fi
Kärki Heidi ps. 045 6148 608 heidi.karki@kemi.fi
Tauriainen Harri ps. harri.tauriainen@kemi.fi
Hirvenmäki Kimmo vihr. 050 3622 462 kimmo.hirvenmaki@kemi.fi