Kaupunginvaltuusto 2013-2016

pakkila-pieni
Päkkilä Matti
Puheenjohtaja

kumpumaki-pieni
 Kumpumäki Veikko
1. varapuheenjohtaja

sonntag-pieni
Sonntag Ritva 
2. varapuheenjohtaja

MattiMuranenMuranen Matti
3. varapuheenjohtaja

Valtuustoryhmien puheenjohtajat

Vasemmistoliitto Henttinen Pertti 040 700 6052
SDP Jestilä Teija 040 631 8183
Keskusta Sonntag Ritva 040 588 6011
Kokoomus Leskio Marko
Vihreät Hirvenmäki Kimmo 050 362 2462
Perussuomalaiset Tauriainen Harri 040 726 6842

Valtuuston sihteeri

Kansliajohtaja Jukka Vilén
puh. 016 259 203,
jukka.vilen@kemi.fi

Valtuustolle tarkoitetut asiat voi lähettää osoitteella:  Kemin kaupunginvaltuusto, Valtakatu 26, 94100 Kemi
tai sähköpostilla kirjaamo@kemi.fi

Kaupunginvaltuusto

Nimi Puolue Puhelinnumero Sähköpostiosoite Osoite
Ekorre Mikko vas. 040 7161 448 mikko.ekorre@kemi.fi Valtakatu 30 B A 4
94100 Kemi
Ekorre-Nummikari Sari vas. 0400 258 672 sari.ekorre-nummikari@kemi.fi
Henttinen Pertti vas. 040 7006 052 pertti.henttinen@kemi.fi Irjankatu 5
94700 Kemi
Kettunen Matti vas. 050 5988 067 matti.kettunen@kemi.fi Lukkarilankatu 4 C 14
94100 Kemi
Korrensalo Sisko vas. 050 3814 375 sisko.korrensalo@kemi.fi Leppäkatu 4 F 7
94100 Kemi
Kumpulainen Tytti vas. 050 5976 078 tytti.kumpulainen@kemi.fi Takajärventie 28 D 18
94700 Kemi
Kumpumäki Veikko vas. 040 5472 496 veikko.kumpumaki@kemi.fi Merikatu 6 A 8
94100 Kemi
Mikkanen Anneli vas. anneli.mikkanen@kemi.fi Lokinkuja 4
94200 Kemi
Moisanen Sari vas. 040 8209 584 sari.moisanen@kemi.fi Sammonkatu 7 A 3
94600 Kemi
Mäki-Jokela Antero vas. 040 5425 879 antero.maki-jokela@kemi.fi
Määttä Pasi vas. 050 4951 946 pasi.maatta@kemi.fi Perttusenkatu 45
94600 Kemi
Tiilikainen Aaro vas. 0400 584 581 aaro.tiilikainen@kemi.fi Mansikkanokankatu 9 as 17
94100 Kemi
Niskala Sirpa vas. 040 7260 841 sirpa.niskala@kemi.fi Koulukatu 14 A 4
94100 Kemi
Pasoja Jouko vas. 040 5074 382 jouko.pasoja@kemi.fi Kivitie 22
94700 Kemi
Virtala Aili vas. 040 5105 874 aili.virtala@kemi.fi Kankaantie 1
94830 Kemi
Aheinen Ritva sd. ritva.aheinen@kemi.fi Kurikankatu 5
94700 Kemi
Alamommo Jaakko sd. 0400 696 934 jaakko.alamommo@kemi.fi Karikatu 10 B 3
94830 Kemi
Halonen Hilkka sd. 040 5663 447 hilkka.halonen@kemi.fi
Holopainen Raimo sd. raimo.holopainen@kemi.fi
Hyötylä Pirita sd. 040 7321 210 pirita.hyotyla@kemi.fi
Härkönen Heikki sd. 040 5747 029 heikki.harkonen@kemi.fi Lehtokatu 43
94100 Kemi
Ikäläinen Jukka sd. 045 1109 206 jukka.ikalainen@kemi.fi Mäkikatu 22
94600 Kemi
Jestilä Teija sd. 040 631 8183 teija.jestila@kemi.fi
Päkkilä Matti sd. 040 5028 238 matti.pakkila@kemi.fi Merikatu 4 as 19
94100 Kemi
Tiitinen Pekka sd. 040 5947 916 pekka.tiitinen@kemi.fi Peuranpolku 2 C 12
94720 Kemi
Juntunen Jouko kesk. 0400 691 371 jouko.juntunen@kemi.fi Konstunkuja 2
94700 Kemi
Keskikallio Raimo kesk. 040 7776 363 raimo.keskikallio@kemi.fi Lehtokatu 8 A
94100 Kemi
Kourula Tuire kesk. tuire.kourula@kemi.fi Marostenmäentie 164
94830 Kemi
Pasanen Antti kesk. 0400 859 870 antti.pasanen@kemi.fi Pasasentie 29
94200 Kemi
Puro Juha kesk. 040 5103 218 juha.puro@kemi.fi Ruonalankatu 20
94700 Kemi
Sonntag Ritva kesk. 040 5886 011 ritva.sonntag@kemi.fi Ruutinkatu 16 D
94100 Kemi
Taanila Juha kesk. 0400 890 646 juha.taanila@kemi.fi Ouluntie 45
94700 Kemi
Helske Kalle kok. 050 5715 528 kalle.helske@kemi.fi Nahkurinkatu 28 B 24
94100 Kemi
Kurtti Mikko kok. 0400 392 586 mikko.kurtti@kemi.fi Ruutinkatu 2 B 9
94100 Kemi
Leskio Marko kok. marko.leskio@kemi.fi
Muranen Matti kok. 040 7473 951 matti.muranen@kemi.fi Peurankatu 12 B 18
94700 Kemi
Nyberg Sven kok. 0400 183 650 sven.nyberg@kemi.fi Allunkatu 12
94700 Kemi
Pasanen Aarne kok. 040 5034 985 aarne.pasanen@kemi.fi Havusenkatu 6
94100 Kemi
Kapraali Riitta ps. 040 4422 403 riitta.kapraali@kemi.fi Sattumankatu 29
94600 Kemi
Rantala Anneli ps. anneli.rantala@kemi.fi
Särkelä Esko ps. 040 5143 892 esko.sarkela@kemi.fi Toivolankatu 1 B 13
94100 Kemi
Tauriainen Harri ps. 040 7266 842 harri.tauriainen@kemi.fi Ruotsintie 21
94700 Kemi
Hirvenmäki Kimmo vihr. 050 3622 462 kimmo.hirvenmaki@kemi.fi Simulankatu 5
94700 Kemi