Yhteystiedot ja henkilökunta

 Marina Takalon katu 3, 94100 Kemi

Hallinto ja palvelut

Tehtävä Nimi Puhelinnumero Sähköpostiosoite
Kirjastotoimenjohtaja Hilkka Heikkinen 040 845  5793 hilkka.heikkinen@kemi.fi
Neuvonta ja asiakaspalvelu 016 258 252
016 258 253
kirjasto@kemi.fi
Lasten ja nuorten neuvonta 040 142 9363 nuoret.kirjasto@kemi.fi
Tietopalvelu
Kaukopalvelu kirjastoille
016 258 252 kaukopalvelu.kirjasto@kemi.fi
Toimisto Kari Åkerman 050 364 5846 kari.akerman@kemi.fi

Henkilökunta

Tehtävä Nimi Puhelinnumero Sähköpostiosoite
Kirjastotoimenjohtaja Hilkka Heikkinen 040 845 5793 hilkka.heikkinen@kemi.fi
Kirjastonhoitaja / henkilöstöasiat / kotiseutuaineisto Liisa Hyvärinen 050 427 5622 liisa.hyvarinen@kemi.fi
Kirjastonhoitaja / lehtikokoelma / tapahtumatuotanto Satu Keränen 040 630 7063 satu.keranen@kemi.fi
Kirjastovirkailija Anne Kilpeläinen 016 258 253 anne.kilpelainen@kemi.fi
Kirjastonhoitaja / aikuisten kaunokirjallisuus Pia Kusmin 040 630 3416 pia.kusmin@kemi.fi
Kirjastonhoitaja / lasten ja nuorten aineisto Ilkka Leinonen 050 433 6526 ilkka.leinonen@kemi.fi
Kirjastonhoitaja / kirjastotoimenjohtajan sijainen / mediakasvatus ja yhteistyö Esko Nousiainen 040 487 3162 esko.nousiainen@kemi.fi
Kirjastovirkailija Päivi Pahkasalo 040 631 2801 paivi.pahkasalo@kemi.fi
Kirjastonhoitaja / atk-vastaava Jukka Pietilä 050 427 5624 jukka.pietila@kemi.fi
Kirjastonhoitaja / tietokirjallisuus Leena Pitkänen 040 734 2146 leena.pitkanen@kemi.fi
Kirjastovirkailija Kirsti Portti 016 258 253 kirsti.portti@kemi.fi
Kirjastonhoitaja / musiikkiaineisto ja elokuvat Marjut Rosenberg 040 865 9074 marjut.rosenberg@kemi.fi
Kirjastovirkailija Sinikka Saarenpää 040 142 9363 sinikka.saarenpaa@kemi.fi
Kirjastovirkailija Eija Saonegin 016 258 253 eija.saonegin@kemi.fi
Kirjastovirkailija Johanna Urpunen 016 258 253 johanna.urpunen@kemi.fi
Kirjastovirkailija Seija Väätäjä 016 258 253 seija.vaataja@kemi.fi
Kirjastovirkailija / toimisto Kari Åkerman 050 364 5846 kari.akerman@kemi.fi