Kulttuuriosasto

Kulttuuriosaston päällikkö Kari Silvennoinen 016 258 245
050 599 2171

Kirjasto

Marina Takalon katu 3
94100  Kemi

Kirjastotoimenjohtaja Hilkka Heikkinen 040 845 5793 hilkka.heikkinen@kemi.fi
Toimisto Kari Åkerman 050-364 5846 kari.akerman@kemi.fi

Museotoimi

Marina Takalon katu 3
94100  Kemi

Museotoimen johtaja Kari Silvennoinen 016 258 245
050 599 2171

Musiikki

Marina Takalon katu 3
94100  Kemi

Nimike Nimi Palvelualue Gsm
Musiikinjohtaja Katariina Kummala Orkesteritoiminta 040 183 4180
Vt. rehtori Noora Tuominen Musiikkiopisto 040 572 4426
Apulaisrehtori/Tornion toimipiste Ritva Ohtonen Musiikkiopisto 050 597 1494
Konserttisihteeri
(lipunmyynti, konsertit, soitinlaskutus)
Kati Ravander Orkesteritoiminta musiikkiopisto 040 091 3670
Taloussihteeri Anne Hänninen Orkesteritoiminta musiikkiopisto 040 572 4558
Oppilaitossihteeri
(oppilasasiat ja -laskutus, muskarit)
Inkeri Laitila Musiikkiopisto 040 572 4574

Nuorisotyö ja liikuntapalvelut

Valtakatu 22
94100 Kemi
liikunta@kemi.fi

Nimike Nimi Puhelinnumero sähköposti
Nuoriso- ja Liikuntajohtaja Matti Molander 040 648 4308 matti.molander@kemi.fi
Hallintosihteeri Eija Karismo 040 701 8149 eija.karismo@kemi.fi
Toimistosihteeri Eija Juntunen 040 728 6507 eija.juntunen@kemi.fi
Toimistosihteeri Kati Korkeamaa 050 364 6618 kati.korkeamaa@kemi.fi
Liikuntasihteeri Ilkka Kotala 050 427 6460 ilkka.kotala@kemi.fi

Teatteri

Marina Takalon katu 3
94100  Kemi

Teatterinjohtaja Sarianne Paasonen 016 258 215
040 529 4019
Teatterisihteeri Irja Kavasvuo 016 258 220
040 571 2179
Taloussihteeri Ulla Leppänen 016 258 219
040 521 3459