Henkilökunta

Hallinto

Nimike Nimi Puhelin
Rehtori Piia Hulkkonen 016 259 458
040 588 5735
Apulaisrehtori Anna-Maija Leinonen 040 035 5974
Koulusihteeri Teija Laine 016 259 460
040 027 8281

Oppilashuolto

Nimike Nimi Puhelin
Koulupsykologi Aili Ryyppö 040 487 2826
Koulukuraattori Johanna Pesälä 040 089 3426
Kouluterveydenhoitaja Mari Petäjäjärvi 040 486 7163 (koululla ma-to)
Kouluterveydenhoitaja Anita Seppänen 040 486 7163 (koululla pe)

Opettajat

Opettaja Opetettavat aineet Valvontaluokka Työpuhelin
Alahäivälä Fanni kotitalous 7-9 lk. terveystieto 7-8 lk.
yläkoulun oppilaskunnan ohjaava opettaja
9A 040 543 3621
Doh Elsa karenin kieli ja omankielinen tukiopetus 040 681 6665
Frant Nina luokanopetetus
tekstiilityö 4A, 5A, 6A
alakoulun tekstiilityövastaava
3B 040 637 2115
Halonen Reetta luokanopetus
S2-opetus 1-6 lk.
2B 040 630 7586
Heikkinen Anna-Elina liikunta tytöt 7-9 lk. 040 361 2843
Heikura Susanna erityisluokanopetus, yläkoulun kuntouttava pienryhmä 7-9E 050 434 8856
Henttinen Elina luokanopetus
tekstiilityö 6B
alakoulun kirjastovastaava
1B 040 635 2867
Henttinen Jarkko luokanopetus
elämänkatsomustieto 3-6 lk.
englanti 6A
6B 040 583 8104
Hodju Mika kuvataide 6-9 lk.
elokuva ja dokumentointi, valokuvaus, sisustussuunnittelu 8-9 lk.
tekninen työ 5A, 5B, 7B
TVT-vastaava
7B 050 524 9275
Impiö Ville historia ja yhteiskuntaoppi 7-9 lk.
uskonto ja elämänkatsomustieto 7-9 lk.
verkko-opetusvastaava
9A 040 628 2801
Jussila Jesse luokanopetus
tekninen työ 6A, 6B, 7A
6A 040 359 3781
Kaiharju Sannariikka luokanopetus
S2-opetus 1-6 lk.
alakoulun liikuntavastaava
4A 040 620 5545
Kelhä Elina musiikki 1-9 lk.
bändisoitto 8-9 lk.
040 640 4347
Kelhä Olli liikunta pojat 7-9 lk.
valinnaisliikunta 8-9 lk., ilmaisutaito 9 lk.
musiikki 3A, 3C, 5A, tekninen työ 3B
liikunta-akatemia
050 361 3873
Kestilä Heidi erityisopetus 6-9 lk.
matematiikka 7AB, 9A
tutor-opettaja
040 162 6283
Kinnunen Matleena kotitalous 7-9 lk.
terveystieto 7-8 lk.
040 543 3621
(virkavapaalla)
Kulju Johanna luokanopetus
tekstiilityö 4B, kuvataide 4A, 4B
1A 040 641 1416
Lahtela Pirjo luokanopetus
ruotsi 6B
kielitutor-opettaja
2A 040 630 6931
Laitila Milla luokanopetus 5C 040 579 7921
Leinonen Anna-Maija eritysopetus 7-9 lk.
matematiikka 7AB
tutor-opettaja
040 035 5974
Leminaho Lea opinto-ohjaus 040 674 0246
Lähelmä Onerva saksa 4-9 lk.
englanti 4B, 6A, 7B, 8A, 9A
S2-opetus 7-9 lk.
monikulttuurisuus-yhdysopettaja
040 4866248
Miettunen Eija tekstiilityö 7 lk. 040 589 9467
Mäkikyrö Marika erityisopetus 1-5 lk. 040 827 4329
Mäkinen Tuula matematiikka 8A, 8B, 9B
fysiikka-kemia 7-9 lk.
040 641 8670
Niskanen Marianne luokanopetus
ortodoksiuskonto
alakoulun liikuntavastaava
5B 050 525 3573
Pennanen Rauni erityisluokanopetus, pidennetyn oppivelvollisuuden pienryhmä 7-9C 040 631 3149
Pivelin Paula luokanopetus
tekninen työ 3A, 3C
3A 040 663 7431
Rantala Marita erityisopetus 1-5 lk.
S2-opetus 1-6 lk.
040 652 9337
Riikola Pasi luokanopetus
tekninen työ 5C
4A 040 645 2012
Seretin Esa luokanopetus
tekninen työ 8-9 lk.
teknisen työn vastaava
turvallisuusvastaava
4B 040 620 3908
Silvola Essi luokanopetus
tekstiilityö 3A, 3C
alakoulun oppilaskunnan ohjaava opettaja
3C 040 662 4459
Tannerma Kaisu äidinkieli ja kirjallisuus 7-9 lk.
ilmaisutaito 8 lk.
yläkoulun kirjastovastaava
8A 040 641 1697
Temonen-Klingenberg Maria erityisluokanopetus, pidennetyn oppivelvollisuuden pienryhmä 7D 040 575 4872
Veikkolainen Marjo erityisluokanopetus,alakoulun kuntouttava pienryhmä 2-6E 040 022 7324
Vikki Anni biologia ja maantieto 7-9 lk.
terveystieto 9 lk.
erätaito 8 lk.
tutor-opettaja
9B 040 657 6112
Virtanen Heli ruotsi 6A, 7-9 lk.
englanti7A, 8B, 9B
kansainvälisyysvastaava
8B 040 589 5347
Vuorisalo Essi luokanopetus
S2-opetus 1-6 lk.
2C 040 193 7036

Koulunkäynninohjaajat

Nimi Nimike Puhelin
Aho-Lahtinen Heli 3C 040 621 0494
Haapamäki Tiina 3A, iltsu maanantaisin 040 480 7329
Heikura Miia hoidollinen ohjaaja, kuntouttavat pienryhmät 050 413 7927
Hintikka Veli-Pekka vahtimestari, 4-6 lk., iltsu ti-to 040 631 6934
Jolkkonen Jori vahtimestari, yläkoulun kuntouttava pienryhmä 040 649 1577
Kauranen Merja 7D 040 628 7890
Kyngäs Sanna 1A 040 635 6926
Marttila Marja-Riitta 7-9 lk 040 631 8257
Metso Susanna 7-9C 040 182 8911
Morottaja Tuija alakoulun kuntouttava pienryhmä 040 480 1079
Rahkonen Ritva 2A, iltsu keskiviikkoisin 040 193 5766
Ruonala Ida 2C 040 486 6502
Vakkuri Jenni 2B, iltsu perjantaisin 040 185 6836
Vartiainen Anu 1A, iltsun vastaava ohjaaja maanantai-perjantai 040 836 7912 (iltsu)
040 191 2583
Wallin Pasi 3B 040 630 5453

 Kiinteistönhuolto, siistijät ja iltakäytönvalvonta

Nimike Nimi Puhelin
Kiinteistönhoitaja Leppänen Jouko 040 084 6508
Siistijä Seija Lukkarila 040 486 7152
Siistijä Raija Ryhänen 040 486 7152
Iltakäytönvalvonta siistijät 040 486 7152

Ruokapalvelu

Nimike Nimi Puhelin
Vastaava ruokapalvelutyöntekijä Susanna Pukari 040 484 0586
Ruokapalvelutyöntekijä Anne-Mari Kesti

Hepolan nuorisotila

Nimi Puhelin
Anssi Ruohonen 040 140 7949