Kemin Taiteiden Yö 2018 – SPEKTAAKKELIT

Spektaakkelimainen Kemin Taiteiden Yö 2018 – lauantaina 27.10.2018!

Lataa ohjelma pdf-tiedostona tästä.

TANSSI-SPEKTAAKKELIT

 

Kemin Taidemuseo, vapaa sisäänpääsy:

14.00-15.30 Kemin Taiteiden Yössä nähdään TanssiSpektaakkelit, kun Meri-Lapin alueen tanssijat esiintyvät uljaassa näyttelytilassa.
TanssiSpektaakkeleja tarjoavat: Salla Kekäläinen (balettisoolo), Balettiryhmä 5, MuMMoT RC, Tanssikoulu Stagen The BoomCrew, STAGE KidZ, TeamSTAGE DTC, STAGE UnitedCrew, Nykytanssi edistyneet ryhmä, Show 9-11v tuntilaiset sekä Show 9v tuntilaiset, Nana Partanen (tanssisoolo), Kivalo-opiston Sambaryhmä La Fuente, Zahor – Itämainen tanssiryhmä, Senioritanssijat sekä Lady Akat.

 

MUSIIKKI-SPEKTAAKKELIT

 

Kemin Kulttuurikeskus, vapaa sisäänpääsy:

12.00-12.30 Ajan Laulu, aula
12.30-13.00 Pohjan mieslaulajat, Taidemuseo
13.00-13.45 Arja Havakka ja Akustiset, aula
13.45-14.00 Ruska-kuoro, Stage
14.00-15.30 TanssiSpektaakkelit: Salla Kekäläinen, Balettiryhmä 5, MuMMoT RC, Tanssikoulu Stage, Nana Partanen, Kivalo-opiston Sambaryhmä La Fuente, Zahor-Itämainen tanssiryhmä, Senioritanssijat sekä Lady Akat, Taidemuseo
15.30-16.00 Nuorisokuoro Victoria, aula
16.00-16.30 Meri-Lapin musiikkiopiston oppilaita, aula
16.30-17.00 LaulunLyömät & Syke-kuoro, Stage
17.00-17.30 Mandoliiniyhtye Remolo, aula
17.30-18.00 Sudaruska, Stage
18.00-18.30 Lauluryhmä Tornio-Haaparanta, aula
18.30-19.00 Sateenkaariorkesteri, aula
19.00-20.00 Nuorisokuoro Victorian ja soitinyhtyeen konsertti (Apatity, Venäjä), Taidemuseo
20.00-20.35 DJ Strand, aula
20.45-21.15 Veera Pyykkö, aula
21.25-22.00 Asketia,aula
22.10-22.40 Luopio, aula
22.50-23.30 Northern Oath, aula
23.40-00.15 Skullrod, aula

 

TAPAHTUMA-SPEKTAAKKELIT

 

Sauvotalo, vapaa sisäänpääsy:
12:00-15:00 HALLOWEEN-työpaja Lasten kulttuurikeskuksessa

Kulttuurikeskus, vapaa sisäänpääsy:
10:00-21:00 Historiallisen museon valokuvasuunnistus, Historiallinen museo
12:00-18:00 KULTTUURIKIRPPIS, liikuntasali
12:00-18:00 Taidemyyntiä- ja maalausta, Kemin kuvataiteilijat, aula
13:00-13:30 Peräkammarin esittely, Taidemuseo
13:00-16:00 Lasten työpajoja, Historiallinen museo
14:00-18:00 Nalletohtori, kirjaston LaNu
14:00-16:00 Piirtäjä Emma R., aula
14:00-16:00 Trokari Aaro tarinoimassa pirtun salakuljetuksesta, Historiallinen museo
14:00-16:00 Valokuvasuunnistus, alle 10-vuotiaat, kirjaston LaNu
14:15-16:15 Kivimaalaus-työpaja, aula
16:00-18:00 Valokuvasuunnistus, yli 10-vuotiaat, kirjaston LaNu
15:30-16:30 Peräkammarin esittely, Taidemuseo
15:00-21:00 Exit Library “Horror”-pakopeli, K-16, kirjasto
18:00-24:00 Pop Up -nuorisotila sekä Puuhapaku, aula

Toimintakeskus Takitsu, vapaa sisäänpääsy:
17:00-24:00 Nuorisotila on auki

Kinopirtti, Liput 10e:
15:00-16:45 24 viikkoa, K12
19:00-21:10 Rakkautta vailla, K12

Scandic Lyhty, Liput 15e:
19:00-20:30 TÄHTIHETKIÄ -teatterinäytös

 

BÄNDI-SPEKTAAKKELIT

 

Cafe Hertta, vapaa sisäänpääsy
18:00-19:30 Tiia Karhi & Kemi Factori Acoustic Houseband sekä Veera Pyykkö

Kulttuurikeskus, vapaa sisäänpääsy
20.00-20.35 DJ Strand
20.45-21.15 Veera Pyykkö
21.25-22.00 Asketia
22.10-22.40 Luopio
22.50-23.30 Northern Oath
23.40-00.15 Skullrod

Cafe & Restaurant Chillout, Tansseihin vapaa pääsy/Illalla liput 5e
17:00 alkaen Karaoketanssit, Kemin Karaokeklubi
23:00-23:00 Tyrskyvalli
23:30-01:30 Radio Luxemburg

Kukko, vapaa sisäänpääsy
21:00-22:30 Liukko, Laajoki & Huovinen Trio

Old Gringo, vapaa sisäänpääsy
22:00-23:30 Matti Virtasalo

Polte, Liput 5e
22:30-00:00 Päivi Heikura & Jani-Petteri Hägg

Cafe & Bar Ankkuri, Liput 10e
23:00-02:00 Flyin’ Blind sekä Taiteiden yön jamit

 

Lämpimästi tervetuloa!