Henkilökunta

kl

Meripuistokatu 22
94100 Kemi  

 

Rehtori Pekka Mäkelä 040 352 7638 pekka.makela@edukemi.fi
Apulaisrehtori Henna Järvi 040 352 5077 henna.jarvi@edukemi.fi
Opinto-ohjaaja Anne Alasaukko-oja 040 722 1160 anne.alasaukko-oja@edukemi.fi
Opinto-ohjaaja Jukka Ollikainen 040 013 8673 jukka.ollikainen@edukemi
Terveydenhoitaja Sanna Sotaniemi 040 571 9463
Vastaava kuraattori Ida-Kaisa Vitikka 040 641 8216 (ti-ke) ida.vitikka@edukemi.fi virkavapaalla
Vs. vastaava kuraattori Armi Lehto 040 641 8216 armi.lehto@edukemi.fi
Vahtimestari Kari Pyrrö 040 069 9428 kari.pyrro@kemi.fi
Siistijät 040 630 1943
Iltavalvoja 040 647 7420
Opettajainhuone 050 400 8443
Opiskelijaravintola Melissa 050 356 1841

Kanslia

Oppilaitossihteeri Heidi Koivisto 016 259 428
heidi.koivisto@edukemi.fi
lyseon.lukio@edukemi.fi
Oppilaitossihteeri Sari Pirttikangas 050 568 5138
sari.pirttikangas@edukemi.fi

Kanslia avoinna:
maanantai klo 8.00–16.00
tiistai klo 8.00–15.00
keskiviikko klo 8.00–15.00
torstai klo 8.00–16.00
perjantai klo 8.00–15.00

 

 

Opettajat

Nimi Opetettavat aineet Sähköposti
Marja Alaperä espanja, ruotsi marja.alapera@edukemi.fi
Anne Alasaukko-oja opinto-ohjaus, ruotsi anne.alasaukko-oja@edukemi.fi
Laura Eteläinen kuvataide laura.etelainen@edukemi.fi
Kari Filpus historia, yhteiskuntaoppi kari.filpus@edukemi.fi
Pirjo Hiltula ranska pirjo.hiltula@edukemi.fi
Merja Holpainen-Myllymäki äidinkieli ja kirjallisuus merja.holpainen-myllymaki@edukemi.fi
Tarja Huhtelin matematiikka, kemia tarja.huhtelin@edukemi.fi
Henna Järvi äidinkieli ja kirjallisuus henna.jarvi@edukemi.fi
Seija Kairento biologia, maantiede seija.kairento@edukemi.fi
Satu Kohonen uskonto, psykologia, elämänkatsomustieto satu.kohonen@edukemi.fi
Seppo Korolainen matematiikka, fysiikka seppo.korolainen@edukemi.fi
Marita Kukkola matematiikka, kemia marita.kukkola@edukemi.fi
Janne Kuokkanen matematiikka, fysiikka janne.kuokkanen@edukemi.fi
Pirkko Kuula ruotsi, saksa pirkko.kuula@edukemi.fi
Tatu Mustonen fysiikka, matematiikka tatu.mustonen@edukemi.fi
Pekka Mäkelä liikunta, filosofia pekka.makela@edukemi.fi
Kristiina Niskala saksa kristiina.niskala@edukemi.fi
Seija Oikarinen biologia, maantiede seija.oikarinen@edukemi.fi
Jukka Ollikainen opinto-ohjaus, historia, yhteiskuntaoppi jukka.ollikainen@edukemi.fi
Arto Perkiö musiikki arto.perkio@edukemi.fi
Tuulikki Peteri englanti, ruotsi tuulikki.peteri@edukemi.fi
Tuula Pratt liikunta, terveystieto tuula.pratt@edukemi.fi
Natalia Puro venäjä natalia.puro@edukemi.fi
Timo Puro englanti timo.puro@edukemi.fi
Riika Tikkala äidinkieli ja kirjallisuus riika.tikkala@edukemi.fi
Timo Tikkala historia, yhteiskuntaoppi timo.tikkala@edukemi.fi