Henkilökunta

kl

Meripuistokatu 22
94100 Kemi  

lyseon.lukio@edukemi.fi

Rehtori Mäkelä Pekka 040 352 7638 pekka.makela@edukemi.fi
Apulaisrehtori Järvi Henna 040 352 5077 henna.jarvi@edukemi.fi
Opinto-ohjaaja Alasaukko-oja Anne 040 722 1160 anne.alasaukko-oja@edukemi.fi
Opinto-ohjaaja Ollikainen Jukka 040 013 8673 jukka.ollikainen@edukemi
Terveydenhoitaja Sotaniemi Sanna 040 571 9463
Vs. Vastaava kuraattori Kultalahti Leena 040 641 8216 leena.kultalahti@edukemi.fi
Vahtimestari Pyrrö Kari 040 069 9428 kari.pyrro@kemi.fi
Siistijät 040 630 1943
Iltavalvoja 040 647 7420
Opettajainhuone 050 400 8443
Opiskelijaravintola Melissa 050 356 1841

Kanslia

Oppilaitossihteeri Koivisto Heidi 016 259 428
heidi.koivisto@edukemi.fi lyseon.lukio@edukemi.fi

Kanslia avoinna
maanantaista perjantaihin klo 8.00–15.00

Opettajat

Nimi Opetettavat aineet Sähköposti
Alaperä Marja espanja, ruotsi marja.alapera@edukemi.fi
Alasaukko-oja Anne opinto-ohjaus, ruotsi anne.alasaukko-oja@edukemi.fi
Eteläinen Laura kuvataide laura.etelainen@edukemi.fi
Filpus Kari historia, yhteiskuntaoppi kari.filpus@edukemi.fi
Hiltula Pirjo ranska pirjo.hiltula@edukemi.fi
Holpainen-Myllymäki Merja äidinkieli ja kirjallisuus merja.holpainen-myllymaki@edukemi.fi
Huhtelin Tarja matematiikka, kemia tarja.huhtelin@edukemi.fi
Huuska Juho matematiikka, fysiikka juho.huuska@edukemi.fi
Järvi Henna äidinkieli ja kirjallisuus henna.jarvi@edukemi.fi
Kohonen Satu uskonto, psykologia, elämänkatsomustieto satu.kohonen@edukemi.fi
Kukkola Marita matematiikka, kemia marita.kukkola@edukemi.fi
Kuokkanen Janne matematiikka, fysiikka janne.kuokkanen@edukemi.fi
Kuula Pirkko ruotsi, saksa pirkko.kuula@edukemi.fi
Mustonen Tatu fysiikka, matematiikka tatu.mustonen@edukemi.fi
Mäkelä Pekka liikunta, filosofia pekka.makela@edukemi.fi
Niskala Kristiina saksa kristiina.niskala@edukemi.fi
Oikarinen Seija biologia, maantiede seija.oikarinen@edukemi.fi
Ollikainen Jukka opinto-ohjaus, historia, yhteiskuntaoppi jukka.ollikainen@edukemi.fi
Perkiö Arto musiikki arto.perkio@edukemi.fi
Peteri Tuulikki englanti, ruotsi tuulikki.peteri@edukemi.fi
Pratt Tuula liikunta, terveystieto tuula.pratt@edukemi.fi
Puro Natalia venäjä natalia.puro@edukemi.fi
Puro Timo englanti timo.puro@edukemi.fi
Tikkala Riika äidinkieli ja kirjallisuus riika.tikkala@edukemi.fi
Tikkala Timo historia, yhteiskuntaoppi timo.tikkala@edukemi.fi