Kaupunginhallitus 2017-2019

Kaupunginhallituksen tehtävät

Kaupunginhallitus vastaa kaupungin hallinnosta ja taloudenhoidosta sekä valtuuston päätösten valmistelusta, täytäntöönpanosta ja laillisuuden valvonnasta. Kaupunginhallitus valvoo kaupungin etua ja edustaa kaupunkia ja käyttää sen puhevaltaa. Muista tehtävävistä määrätään Kemin kaupungin hallintosäännössä.

Jouko Pasoja
Puheenjohtaja

Pekka Tiitinen
1. varapuheenjohtaja

Tytti Kumpulainen
2. varapuheenjohtaja

Tuire Kourula
3. varapuheenjohtaja

Yhteystiedot

Kaupunginhallitukselle tarkoitetut asiat voi lähettää osoitteeseen:
Kemin kaupunginhallitus, Valtakatu 26, 94100 Kemi
tai sähköpostilla kirjaamo@kemi.fi

Kaupunginhallituksen jäsenet

Nimi Tehtävä Puolue Puhelinnumero Sähköposti
Pasoja Jouko Puheenjohtaja vas. 040 5074 382 jouko.pasoja@kemi.fi
Tiitinen Pekka 1. varapuheenjohtaja sd. 040 5947 916 pekka.tiitinen@kemi.fi
Kumpulainen Tytti 2. varapuheenjohtaja vas. 050 5976 078 tytti.kumpulainen@kemi.fi
Kourula Tuire 3. varapuheenjohtaja kesk. 040 7345 381 tuire.kourula@kemi.fi
Hyötylä Pirita jäsen sd. 040 7321 210 pirita.hyotyla@kemi.fi
Ikäläinen Jukka jäsen sd. 045 1109 206 jukka.ikalainen@kemi.fi
Keskikallio Raimo jäsen kesk. 040 7776 363 raimo.keskikallio@kemi.fi
Kettunen Matti jäsen vas. 050 597 8067 matti.kettunen@kemi.fi
Leskio Marko jäsen kok. marko.leskio@kemi.fi
Niskala Sirpa jäsen vas. 040 7260 841 sirpa.niskala@kemi.fi