Kaupunginhallitus 2015-2016

Kaupunginhallituksen tehtävät

Kaupunginhallitus vastaa kaupungin hallinnosta ja taloudenhoidosta sekä valtuuston päätösten valmistelusta, täytäntöönpanosta ja laillisuuden valvonnasta. Kaupunginhallitus valvoo kaupungin etua ja edustaa kaupunkia ja käyttää sen puhevaltaa. Muista tehtävävistä määrätään kaupunginhallituksen johtosäännössä.

pasoja-pieni
Pasoja Jouko

Puheenjohtaja

jestila-pieni
Jestilä Teija

1. varapuheenjohtaja

Tytti Kumpulainen passikuva Kumpulainen Tytti 2. varapuheenjohtaja

Juntunen muokattu
Juntunen Jouko
3. varapuheenjohtaja

Yhteystiedot

Kaupunginhallitukselle tarkoitetut asiat voi lähettää osoitteeseen: Kemin kaupunginhallitus, Valtakatu 26, 94100 Kemi
tai sähköpostilla kirjaamo@kemi.fi

Kaupunginhallituksen jäsenet

Nimi Tehtävä Puolue Puhelinnumero Sähköposti
Pasoja Jouko Puheenjohtaja vas. 040 507 4382 jouko.pasoja@kemi.fi
Jestilä Teija 1. varapuheenjohtaja sd. 040 631 8183 teija.jestila@kemi.fi
Kumpulainen Tytti 2. varapuheenjohtaja vas. 050 597 6078 tytti.kumpulainen@kemi.fi
Jouko Juntunen 3. varapuheenjohtaja kesk. 0400 691 371 jouko.juntunen@kemi.fi
Kourula Tuire jäsen kesk. tuire.kourula@kemi.fi
Tauriainen Harri jäsen ps. 040 726 6842 harri.tauriainen@kemi.fi
Ikäläinen Jukka jäsen sd. 045 110 9206 jukka.ikalainen@kemi.fi
Leskio Marko jäsen kok. marko.leskio@kemi.fi
Kettunen Matti jäsen vas. 050 598 8067 matti.kettunen@kemi.fi
Hyötylä Pirita jäsen sd. 040 732 1210 pirita.hyotyla@kemi.fi
Mikkanen Anneli jäsen vas. anneli.mikkanen@kemi.fi